Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinə mediatur təşkil olunub
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə “Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinə mediatur təşkil edilib.
Mediatur zamanı media nümayəndələrinə muzeyin ekspozisiyasında nümayiş olunan unikal eksponatların tarixi əhəmiyyəti, eləcə də ekspozisiyanın təşkili və təqdimat qaydaları barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, muzeyin fondlarında mühafizə olunan eksponatlar Azərbaycanın qədim dövrlərdən müasir dövrədək zəngin tarixi irsini əhatə edir.
Mediatur çərçivəsində həmçinin böyük xeyriyyəçi Hacı Zeynalabdin Tağıyevin ev-muzeyinə də ekskursiya təşkil olunub və media nümayəndələrinin sualları ətraflı cavablandırılıb.

В Национальный музей истории Азербайджана был организован пресс-тур
В рамках «Года Конституции и суверенитета» Министерство культуры Азербайджанской Республики организовало медиатур в Национальный музей истории Азербайджана.
В ходе пресс-тура представители СМИ были проинформированы об историческом значении уникальных экспонатов, представленных в экспозиции музея, а также об организации и правилах проведения выставки. Было отмечено, что экспонаты, хранящиеся в фондах музея, охватывают богатое историческое наследие Азербайджана от древних времен до современности.
В рамках пресс-тура также состоялась экскурсия в дом-музей известного мецената Гаджи Зейналабдина Тагиева, в которой на вопросы представителей СМИ были получены подробные ответы. Гости покинули музей с приятными впечатлениями.