Muzeydə Zəfər gününə həsr olunmuş interaktiv dərs keçirilib
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində 44 günlük Vətən Müharibəsində qazanılmış qələbənin 5 illiyinə həsr olunmuş interaktiv dərs keçirilib. Dərsdə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin şagirdləri iştirak ediblər.
İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin baş mütəxəssisi Qənirə Qafarlı dərs zamanı şagirdlərə Muzeyin Vətən Müharibəsi fondu haqqında ətraflı məlumat verib, fondun tərkibində qorunan unikal eksponatlar – sənədlər, şəxsi əşyalar, fotolar və hərbi atributlar barədə danışıb.

В музее прошёл интерактивный урок, посвящённый Дню Победы
В Национальном музее истории Азербайджана прошёл интерактивный урок, посвящённый 5-летию Победы в 44-дневной Отечественной войне. В уроке приняли участие воспитанники Республиканского центра развития ребёнка и молодёжи Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
На уроке главный специалист Отдела инноваций и образовательных программ Ганира Гафарлы дала учащимся подробную информацию о Фонде Отечественной войны музея и рассказала об уникальных экспонатах, хранящихся в фонде – документах, личных вещах, фотографиях, военной атрибутике.