Nəsimi festivalı çərçivəsində Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin eksponatları nümayiş olunur
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində “Zamansız və məkansız” adlı sərginin açılış mərasimi keçirilib. Sərgi Heydər Əliyev Fondu, Mədəniyyət Nazirliyi və ICESCO-nun təşkilatçılığı ilə keçirilən Nəsimi festivalı çərçivəsində təqdim olunur.
Ekspozisiyada Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin kolleksiyasından seçilən 5 unikal sənət nümunələri nümayiş etdirilir.
Sərgidə təqdim olunan XVII–XX əsrlərə aid rəsm əsərləri, geyimlər, xalçalar, musiqi alətləri və əlyazmalar Nəsimi poeziyası, sufizm və hürufilik fəlsəfəsini əks etdirir.

Экспонаты Национального музея истории Азербайджана представлены в рамках фестиваля Насими
В Азербайджанском национальном музее ковра состоялась церемония открытия выставки «Вне времени и вне места». Выставка представлена в рамках фестиваля «Насими», организованного Фондом Гейдара Алиева, Министерством культуры и ICESCO.
На выставке представлены пять уникальных произведений искусства, отобранных из коллекции Национального музея истории Азербайджана.
Представленные на выставке картины, костюмы, ковры, музыкальные инструменты и рукописи XVII–XX веков отражают поэзию Насими, суфизм и философию хуруфизма.