Muzeyin 105 illiyi ilə əlaqədar növbəti seminar keçirilib
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində Muzeyin 105 illiyi ilə əlaqədar İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin baş mütəxəssisi Qənirə Qafarlı tərəfindən 2 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin üzvlərinə “Tarix danışan eksponatlar: 105 ilin xülaləsi" adlı seminar keçirilib.
Seminarda Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi binasının arxitekturası, istifadəyə verilmə tarixi, ümumi fəaliyyəti, fondları, muzeydə saxlanılan eksponatlar haqqında məlumatlar verilmişdir və muzeyin ekspozisiyasına ekskursiya təşkil olunmuşdur.
Seminarların keçirilməsində məqsəd şagirdlərə ölkəmizin qədim tarixi və milli-mənəvi dəyərləri haqqında ətraflı məlumat vermək, onların asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etmək və dünyagörüş, bilik, bacarıq səviyyələrini artırmaqdır.

Проведен очередной семинар в связи с 105-летием музея
В связи со 105-летием музея в Национальном музее истории Азербайджана состоялся семинар на тему «Экспонаты, рассказывающие историю: итоги 105-ти лет», который провела главный специалист Отдела инноваций и образовательных программ Ганира Гафарлы для членов Центра развития детей и юношества №2.
На семинаре была дана подрбная информация об архитектуре здания Национального музея истории Азербайджана, дате его сдачи в эксплуатацию, общей деятельности, фондах и экспонатах, хранящихся в музее. А также была организована экскурсия по экспозиции музея.
Цель проведения семинаров – более подробное информирование учащихся о древней истории и национально-духовных ценностях нашей страны, эффективная организация досуга школьников, повышение уровня их мировоззрения, знаний и умений.