Muzeydə 31 mart azərbaycanlıların soyqırımının 106-cı ildönümünə həsr olunmuş sərgi keçirilir
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində Quba şəhəri “Soyqırımı Memorial Kompleksi”nin təşkilatçılığı ilə 31 mart azərbaycanlıların soyqırımının 106-cı ildönümünə həsr olunmuş “1918-ci il soyqırımı hadisələri Belarus əsilli fotoqraf Lev Doşkeviçin gözü ilə” adlı sərgi keçirilir.
Sərgidə Azərbaycan Cümhuriyyəti dövründə soyqırımı faktlarının araşdırılması məqsədi ilə yaradılmış fövqəladə istintaq komissiyasının tərkibində fotoqraf, ekspert kimi fəaliyyət göstərən Belarus əsilli Lev Doşkeviç tərəfindən çəkilmiş fotolar və 1918-ci ildə Azərbaycan torpaqlarında baş vermiş soyqırımlarını əks etdirən albom, kitab və bukletlər nümayiş olunur.

В музее проходит выставка, посвященная 106-й годовщине геноцида азербайджанцев 31 марта
В Национальном музее истории Азербайджана проходит выставка, посвященная 106-й годовщине геноцида азербайджанцев, под названием «События Геноцида 1918 года глазами белорусского фотографа Льва Дошкевича" граждан», организованная "Мемориальным комплексом геноцида" в Губе.
На выставке представлены фотографии Льва Дошкевича, уроженца Беларуси, работавшего фотографом и экспертом в чрезвычайной следственной комиссии, созданной для расследования фактов геноцида в Азербайджанской Республике, а также альбомы, книги и буклеты, отображающие геноцид, совершённый во многих районах Азербайджана в 1918 году.