“Suraxanı” Gəmi Muzeyində Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin eksponatlarının yer aldığı “20 Yanvar – Qəhrəmanlıq salnaməsi” adlı sərgi keçirilib
“Suraxanı” Gəmi Muzeyində 20 Yanvar faciəsinin 34-cü ildönümünə həsr olunmuş “20 Yanvar – Qəhrəmanlıq salnaməsi” adlı sərgi keçirilib.
Sərgini Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı və bir sıra muzey əməkdaşları ziyarət ediblər.
Qeyd edək ki, sözügedən sərgidə muzeyin fondlarında (Sənədli mənbələr, Hədiyyələr və xatirə əşyaları, Təsviri materiallar, Etnoqrafiya fondları) qorunan, 20 Yanvar hadisələrini əks etdirən 108 adda eksponat nümayiş olunub. Sonda muzeyin əməkdaşları “20 yanvarda doğulanlar” adlı bədii-sənədli filmini izləyiblər.

На Корабле - музее «Сураханы» открылась выставка «20 января – Летопись героизма», в которую вошли экспонаты Национального музея истории Азербайджана
На Корабле - музее «Сураханы» открылась выставка «20 января – Летопись героизма», посвящённая 34-й годовщине трагических событий 20 января.
Выставку посетили директор Национального музея истории Азербайджана, академик Наиля Велиханлы и ряд сотрудников музея. Следует отметить, что на данной выставке было представлено 108 экспонатов, хранящихся в фондах музея (Фонд Документарных источников, Фонд подарков и памятных вещей, Фонд изобразительного искусства, Фонд Этнографии). В завершение сотрудники музея посмотрели художественно-документальный фильм «Рожденные 20 января».