Muzeyin əməkdaşları ingilis dili səviyyəsinin inkişafı məqsədilə təşkil olunmuş “Virtual educator” proqramını uğurla başa vurublar
Milli Azərbaycan Tarix Muzeyinin Elmi ekspozisiya və sərgilərin təşkili şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Qasımlı, Azərbaycan tarixinin populyarlaşdırılması və ekskursiyaların təşkili şöbəsinin əməkdaşları Ayşən Hüseynova Sara Əhmədova ABŞ-ın Azərbaycandakı səfirliyinin Mədəniyyət və Təhsil İşləri Bürosunun dəstəyi və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının layihəsi əsasında təşkil edilən “Virtual educator” ingilis dili proqramını uğurla başa vurmuşlar.
Sonda proqram iştirakçıları AMEA birinci vitse-prezidenti Arif Həşimov və ABŞ-ın Azərbaycandakı səfirliyinin Mədəniyyət və Təhsil İşləri Bürosunun Mədəni işlər üzrə müşaviri Salman Hajı tərəfindən sertifikatlarla təltif olunmuşlar.

Сотрудники музея успешно завершили программу «Virtual educator», организованную с целью повышения уровня английского языка.
Сотрудник отдела научной экспозиции и организации выставок Нармин Гасымлы и сотрудники отдела популяризации истории Азербайджана и организации экскурсий Национального музея истории Азербайджана Айшен Гусейнова и Сара Ахмедова успешно завершили программу английского языка «Virtual еducator» («Виртуальный педагог»), организованный при поддержки Бюро по делам культуры и образования посольства США в Азербайджане на основе проекта Национальной академии наук Азербайджана.
В завершение участникам программы были вручены сертификаты первым вице-президентом НАНА Арифом Гашимовым и советником по вопросам культуры Бюро по культуре и образованию посольства США в Азербайджане Салманом Гаджи.