Tanınmış ziyalı Vurğun Əyyubun şəxsi əşyaları muzeyə hədiyyə edilib
Xəzər Universitetində Filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasının rəhbəri (1992–1993), Xəzər Universiteti Dillər və ədəbiyyatlar kafedrasının müdiri (2009–2010; 2012–2019) olmuş Vurğun Əyyubun yubileyi münasibəti ilə “Ədəbi həyat” kitabının təqdimat mərasimi keçirilmişdir.
Tədbirdə Vurğun Əyyubun ailə üzvləri tərəfindən ədibin şəxsi əşyaları Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinə hədiyyə olaraq, Fondların Uçotu və Təsnifatı şöbəsinin baş mütəxəssisi Nüşabə Əsədovaya təqdim edilmişdir. N.Əsədova çıxış edərək, materialların muzeyin aidiyyatı fondlarında qorunub saxlanacağını və gələcək nəsillər üçün tədqiqat xarakter daşıyacağını vurğulamışdır.

В музей в дар переданы личные вещи известного интеллектуала Вургуна Айюба
В Университете Хазар в связи с юбилеем доктора философии по филологии, бывшего председателя Государственной комиссии по приему студентов (1992–1993 гг.) и заведующего кафедрой языков и литератур Университета Хазар (2009–2010; 2012–2019) состоялась презентация книги «Ədəbi həyat» («Литературная жизнь»).
На мероприятии члены семьи Вургуна Айюба через главного специалиста Отдела учёта и классификации фондов Нушабу Асадову передали личные вещи писателя в дар Национальному музею истории Азербайджана. В своём выступлении Н.Асадова подчеркнула, что материалы будут храниться в соответствующих фондах музея и являются основой для исследовательской деятельности будущего поколения.