AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri muzeydə
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin və AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə bir qrup gənc alim və mütəxxəsislərin muzeyə ekskursiyası təşkil edilmişdir.
Şura üzvləri ilk olaraq muzeyin baş direktoru, akademik Nailə Vəlixanlı və muzeyin icraçı direktoru, t.ü.f.d., dosent Fərhad Cabbarovla görüşüb. Görüşdə N.Vəlixanlı gənclərin cəmiyyətdəki rolundan, ölkəmizdə onlara göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. Müasir dünyada elmin, təhsilin mühüm rolunu qeyd edən akademik AMEA-da gənclərin elmi fəaliyyəti üçün geniş imkanların yaradıldığını da diqqətə çatdırıb.
Sonra H.Z.Tağıyevin ev-muzeyi və "Nizami Gəncəvi və Azərbaycan Atabəyləri dövləti" sərgisinə ekskursiya təşkil olunub, xatirə fotoları çəkilib.

Совет молодых ученых и специалистов НАНА организовал экскурсию для группы молодых ученых и специалистов в Национальный музей истории Азербайджана.
Члены совета встретились с Генеральным директором музея, академиком Наилей Велиханлы и исполнительным директором музея, д.ф.п.и., доцентом Фархадом Джаббаровым. На встрече Н.Велиханлы рассказала о роли молодежи в обществе, о заботе и внимании к молодому поколению в нашей стране. Отмечая важную роль науки и образования в современном мире, академик отметила, что в НАНА для научной деятельности молодежи созданы широкие возможности.
В завершение была организована экскурсия в дом-музей Г.З.Тагиева и на выставку «Низами Гянджеви и государство атабеев Азербайджана», а также были сделаны памятные фотографии.