Muzeydə "Şuşa qalasının açarı" adlı ustad dərslərinə start verilib
AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində "Şuşa qalasının açarı" adlı ustad dərslərinə start verilib. Ustad dərsində Yasamal rayon 308 saylı tam orta məktəbin şagirdləri iştirak edib.
Şagirdlərə Qarabağ xanlığına aid olan, muzeydə qorunan eksponat- Şuşa qalasının açarı haqqında ətraflı məlumat verilib və Şuşa qalasının açarı formasında əlfəcinin düzəldilmə qaydası öyrədilib.
Sonda H.Z.Tağıyevin ev muzeyinə, "Nizami Gəncəvi və Azərbaycan Atabəyləri dövləti" sərgisinə ekskursiya təşkil olunub. Ustad dərsi iştirakçıları hazırladıqları nümunələri özləri ilə aparıblar.

В музее стартовал мастер-класс «Ключ Шушинской крепости»
В Национальном музее истории Азербайджана НАНА состоялся очередной мастер-класс «Харыбюльбюль – символ Шуши». В мастер-классе приняли участие учащиеся средней школы №308 Ясамальского района.
Учащимся была дана подробная информация о ключе Шушинской крепости, экспонате, принадлежащем Карабахскому ханству и хранящемся в музее, а также их научили делать закладку для книг в виде ключей Шушинской крепости.
В завершение была организована экскурсия в дом-музей Г.З.Тагиева, на выставку «Низами Гянджеви и государство атабеев Азербайджана». Участники мастер-класса забрали с собой изготовленные образцы.