Muzeydə “Yurdumuza Novruz gəlir, yaz gəlir” adlı növbəti ustad dərsi keçirilib
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin təşkilatçılığı ilə “Yurdumuza Novruz gəlir, yaz gəlir” adlı növbəti ustad dərsi keçirilib. Ustad dərsində Xətai rayonu 138 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri iştirak edib.
Ustad dərsində şagirdlər yumurta formasında olan gips fiqurlar üzərində rəngləmə aparıb, kəndir dartma oyunu, Novruz şənliklərinin əsas personajlarından olan Keçəl ilə "yumurta döyüşü" oyunu oynayıblar.
Sonda şagirdlərə Novruz simvolikasından ibarət hədiyyələr paylanıb və H.Z.Tağıyevin ev muzeyinə, "Nizami Gəncəvi və Azərbaycan Atabəyləri dövləti" sərgisinə ekskursiya təşkil olunub.

В музее прошел очередной мастер-класс «Наступает праздник весны Новруз»
Отдел Инноваций и образовательных программ Национального музея истории Азербайджана НАНА организовал очередной мастер-класс «Наступает праздник весны Новруз». В мастер-классе приняли участие учащиеся средней школы №138 Хатаинского района.
Затем ученики занялись окрашиванием гипсовых фигурок в виде яиц, сыграли в игру с перетягиванием каната. С одним из основных праздничных персонажей Новруза – Кечалом (Плешивый), дети сыграли в яичный бой.
В завершении учащимся были сделаны подарки и организована экскурсия в дом-музей Г.З. Тагиева и на выставку «Низами Гянджеви и государство атабеев Азербайджана».