Muzeydə "Elmi macəralar saatı" layihəsi çərçivəsində növbəti interaktiv dərslər təşkil olunub
AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində "Elmi macəralar saatı" layihəsi çərçivəsində növbəti interaktiv dərslər təşkil olunub. Muzeyin "Nizami Gəncəvi və Azərbaycan Atabəyləri dövləti" sərgisində keçirilən dərslərdə Bakı Modern Təhsil Kompleksinin və Binəqədi rayonu 182 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri iştirak ediblər.
Dərslər İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin əməkdaşı Qənirə Qafarlı tərəfindən keçirilib. Dərsin birinci hissəsində şagirdlərə sərgi əsasında Nizami Gəncəvi və Azərbaycan Atabəyləri dövləti haqqında məlumat verilib, ikinci hissəsində isə intellektual oyun təşkil olunub.
Sonda İnnovasiyalar və təhsil proqramları şöbəsinin müdiri Fəridə Şəmsi tərəfindən şagirdlərə sertifikatlar təqdim olunub.

В музее в рамках проекта «Час научных приключений» прошли очередные интерактивные уроки
В Национальном музее истории Азербайджана НАНА в рамках проекта «Час научных приключений» были организованы очередные интерактивные уроки. На занятиях, проведенных на музейной выставке «Низами Гянджеви и государство атабеев Азербайджана», приняли участие учащиеся Бакинского Комплекса Современного Образования и средней школы №182 Бинагадинского района.
Занятия провела сотрудник Отдела инноваций и образовательных программ Ганира Гафарлы. В первой части урока на основе выставки учащиеся получили информацию о Низами Гянджеви и государстве атабеев Азербайджана, во второй части была организована интеллектуальная игра.
В завершение заведующая Отделом инноваций и образовательных программ Фарида Шамси вручила учащимся сертификаты.