Cavid Bayramlı 10 iyun 1994-cü ildə Şahbuz rayonunda anadan olub. O, 2020-cı il sentyabrın 27-də Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün bərpası uğrunda başlayan Vətən Müharibəsində iştirak edib. 30 noyabr 2021-ci ildə C.Bayramlı Xızı rayonunda Qaraheybət Təlim Mərkəzində helikopter qəzasında həlak olub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamına əsasən, Cavid Bayramlı ölümündən sonra “Zəngilanın azad olunmasına görə”, “Hərbi xidmətlərə görə” medalları ilə təltif olunub.
Şəhid Cavid Bayramlının Muzeyin Vətən Müharibəsi fondunda qorunan şəxsi əşyalarını (kitel, şalvar, mərasim furajkası, isimlik, fotoşəkil, iki fəxri fərman, uçuşlara hazırlıq dəftəri,orden-medal plankası, aviaqarnitur (uçuş cihazı)) mühafizə olunur.
Özbəkistanın Mədəni Tədqiqatlar və Qeyri-Maddi Mədəni İrs İnstitutunun nümayəndə heyəti ilə Muzeydə görüş keçirilib
Özbəkistan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin Mədəni Tədqiqatlar və Qeyri-Maddi Mədəni İrs İnstitutunun nümayəndə heyəti ilə Milli Azərbaycan Tarixi...

Джавид Байрамлы родился 10 июня 1994 года в Шахбузском районе. Он был участником Отечественной войны, начавшейся 27 сентября 2020 года за восстановление территориальной целостности Азербайджанской Республики. 30 ноября 2021 года Дж. Байрамлы погиб в результате крушения вертолета на учебном полигоне Гарахейбат в Хызынском районе.
По распоряжению Президента Азербайджанской Республики Джавид Байрамлы посмертно был награждён медалями «За освобождение Зангилана» и «За воинские заслуги».
Личные вещи шехида Джавида Байрамлы (китель, брюки, парадная фуражка, именная полоска, фотография, две почетные награды, тетрадь по лётной подготовке, планка орденов и медалей и авиационная гарнитура (лётное устройство) в настоящее время хранятся в Фонде Отечественной войны музея.