Bu gün 27 yanvar AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Təchizat və xidmət şöbəsinin müdiri Əliməmməd Hacı oğlu Məhərrəmovun 70 yaşı tamam olur.
Qeyd edək ki, Əliməmməd Məhərrəmov 30 ildən çox Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində çalışır. Onun muzeyin ümumi işlərinin həyata keçirilməsinə nəzarət edilməsində xüsusi əməyi vardır.
Həmçinin Ə.Məhərrəmovun rəhbərliyi ilə muzeyin elmi ekspozisiyası, yerli və beynəlxalq sərgilərin texniki işlərinin həyata keçirilməsində də xidmətləri böyükdür.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 22 noyabr 2010-cu il tarixli sərəncamı ilə Azərbaycanda tarixi-mədəni irsinin qorunub saxlanması sahəsində xidmətlərinə görə Əliməmməd Məhərrəmov “Əməkdar mədəniyyət işçisi” fəxri adına layiq görülmüşdür.
Muzeyin kollektivi Əliməmməd müəllimi 70 illik yubileyi münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, ona can sağlığı, ailə səadəti, işlərində müvəffəqiyyətlər arzulayır!

Сегодня, 27 января, заведующему отделом снабжения и обслуживания Национального музея истории Азербайджана НАНА Алимамеду Гаджи оглы Магеррамову исполняется 70 лет.
Следует отметить, что Алимамед Магеррамов более 30 лет работает в Национальном музее истории Азербайджана. Ему принадлежит особая роль в надзоре за общей работой музея.
Также велика его заслуга в осуществлении технических работ в организации научной экспозиции музея, местных и международных выставок в музее.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 22 ноября 2010 года за заслуги в области сохранения историко-культурного наследия в Азербайджане Алимамед Магеррамов удостоен почетного звания «Заслуженный деятель культуры».
Коллектив музея искренне поздравляет Алимамеда муаллима с 70-летием и желает ему крепкого здоровья, семейного счастья и успехов в работе!